Aktivity

Sport areál Klíny

Sport areál Klíny (3 km)

Bobová dráha, lanový park, bikepark, terénní koloběžky, tenisový kurt, venkovní lezecká stěna, dětská hřiště, minigolf, sportovní hala, sjezdovka s vlekem, zipline. Pro běžce a cyklisty skvělé trasy v okolí.

Seiffen

Seiffen (12 km)

Tato malebná vesnice je proslavená díky svému tradičnímu krušnohorskému uměleckému řezbářství. Obzvláště v zimním období, kdy jsou všechna místa regionu osvětlena, má „Vesnice hraček“ své nevšední kouzlo. 

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří (19 km)

Zámek Jezeří patří díky pohnutému osudu k nejzajímavějším památkám v celé České republice. Dnes je zámek díky rozsáhlé rekonstrukci opět hojně vyhledávaným místem turistů.

Rozhledna Jeřabina

Rozhledna Jeřabina (10 km)

Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křižátky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov-Janov směr Mnišek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně.

Marienberg

Marienberg (37 km)

V Aqua Marien si můžete vybrat z krytých i vytápěných venkovních bazénů, najdete tu spoustu atrakcí pro děti a další oblíbené vodní aktrakce. V areálu dále najdete tenisový kurt, minigolf, kulečník, bowlingové dráhy apod.

Fláje

Přehrada Fláje (7,5 km)

Fláje je jediná pilířová přehradní nádrž v České republice. Byla vybudována na Flájském potoce a dokončena v roce 1963. V dnešní době slouží jako zásobárna vody a k hydroenergetickým účelům.

Rašelinové koupaliště

Rašelinové koupaliště (2 km)

Klíny mají jediné „horské koupaliště“ široko daleko. Velmi příjemné koupaliště s rašelinovou vodou. Na rozdíl od některých rybníků nesmrdí. Otevřeno nonstop a bez vstupného.

Aquadrom Most

Most (20 km)

Evropské město sportu 2015. Najdete zde aquadrom, hipodrom, autodrom, golfové hřiště, inline dráhu, hrad Hvěvín a také Mostecké jezero, které vzniklo jako projekt rekultivace bývalého Dolu Ležáky.

Obernau

Olbernau (22 km)

Areál Saigerhütte leží hned za českou hranicí v Brandově v Krušných horách. Tento památkový komplex obehnaný pozůstatky opevněných hradeb je připomínkou hutnické historie Krušných hor. Areál zahrnuje celkem 22 dochovaných budov, také hotel, dům s ukázkami řemesel nebo dětské centrum.

Stadion

Běžecký stadion (0,2 km)

Běžecký stadión s vlastní stopou se nachází  hned vedle penzionu.

 

 

Letní bobová dráha Seiffen

Letní bobová dráha Seiffen (12 km)

Na stráni poblíž městečka Seiffen se v létě můžete projet na bobové dráze. Čeká tu na vás 733 m zábavy z jízdy na bobovém vozíčku. 9 prudkých zatáček a 1,50 m obrovský skok určitě nadchne vás i děti.

Krušnohorské muzeum

Krušnohorské muzeum (21 km)

Replika historického domu z roku 1873, postavená podle dochovaných dokumentů, stojí v horské osadě Lesná nad Chomutovem u horského hotelu Lesná, který je východiskem turistických, cyklistických i běžeckých tras. Vedle stojí další replika, a to zvonice s funkčním zvonem, který odbíjí každou hodinu. Stálá expozice ukazuje život horalů před přibližně 100 lety, její součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských stroj.

Neuhausen

Neuhausen (13 km)

Největší sbírkou louskáčků, typického krušnohorského dřevěného výrobku, se může pochlubit saské městečko Neuhausen, které leží jen sedm kilometrů od českých hranic. Muzeum louskáčků se chlubí sbírkou více než pěti tisíc nejrůznějších louskáčků všech velikostí, podob a tvarů. Doplňuje je expozice starého nábytku v továrně na židle.

Úvod » Aktivity